Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Kategoria: Zabiegi laserowe
Producent: VIP Salon Urody
Cena: 220,00 zł

Zapraszamy na zabiegi laserowe do Salonu Urody VIP.

Dysponujemy najnowocześniejszym urządzeniem w tej klasie.

Zamykanie naczynek:

W kuracji wykorzystuje się proces fototermolizy. W trakcie zabiegu wiązka laserowa jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi - hemoglobinę, a następnie zamieniana na ciepło. Woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana a ścianki naczynia wysuszają się, zapadają i obumierają, by po pewnym czasie zostać wchłonięte przez organizm. Zapobiega to przerwaniu ścianek naczynia, dzięki czemu redukuje się efekty uboczne oraz skraca czas rekonwalescencji.

Łatwo wyznaczyć punktowy obszar działania oraz regulować głębokość w zależności od umiejscowienia zmian naczyniowych. Służy temu odpowiedni dobór długości fali świetlnej.

Na małe, lub powierzchniowe zmiany naczyniowe najlepiej działa promień dobrze pochłaniany przez oksyhemoglobinę, ale jednak wnikający w tkankę (co pozwala to na korekcję zmian podskórnych oraz większą kontrolę nad nagrzewaniem tkanki). W tym celu używa się światła widzialnego o barwie żółto-zielonej (ok. 500-600 nm) Jednak dobre pochłanianie wiązki przez hemoglobinę utrudnia leczenie większych i głęboko położonych zmian.

Podczerwona (1064 nm) - słabiej wchłaniana długość fali - umożliwia bardziej równomierne nagrzewanie większych naczyń.

Najnowsze systemy laserowe generują obydwa rodzaje wiązki, dzięki czemu charakteryzują się dużą uniwersalnością, znajdując zastosowanie także w zabiegach depilacji laserowej oraz fotoodmładzania.

Aby zapobiec uszkodzeniu tkanki (co mogłoby doprowadzić do powstania blizn), emisja wiązki ma charakter pulsacyjny - przerwy pomiędzy impulsami pozwalają tkance się ochłodzić.


Przy małych zmianach naczyniowych może starczyć nawet jeden zabieg, jednak zwykle trzeba przeciętnie 2-5 zabiegów,a w skrajnych przypadkach nawet 10 i więcej. Niekiedy kuracja może nie zakończyć się pełnym powodzeniem, choć nastąpi widoczna poprawa (np. przy intensywnych zmianach typu PWS). Bezpośrednio po zabiegu w miejscu naświetlenia może pojawić się rumień, obrzęk, niewielki siniak, lub niewielki strupek. Sama skóra przez kilka dni będzie podrażniona. Zmiany powinny zaniknąć od kilku godzin do 2 tygodni po zabiegu. Odstępy pomiędzy zabiegami zależą od zastosowanego lasera i liczby przeprowadzonych zabiegów. Mogą to być tylko 2 tygodnie, choć zwykle jest to 4-6 tygodni po pierwszych zabiegach i nawet 8-10 tygodni po kolejnych.


Po zabiegu należy:

 

  • unikać opalania się (1 miesiąc)
  • nie stosować leków i kosmetyków, odstawionych przed zabiegiem: zwiększających wrażliwość skóry na światło, przeciwzakrzepowych (antykoagulacyjnych), złuszczających, podrażniających skórę (minimum 2 tygodnie)
  • unikać ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, masaży i sytuacji, które mogą narazić skórę na urazy (do 1 tygodnia)
  • chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem UV (intensywne opalanie, solarium). Stosowanie preparatów z filtrami UVB i UVA (blokującymipromieniowanie ultrafioletowe), a także z filtrem IR (chroniącym przed podczerwienią)
  • chronić skórę przed zimnem i wilgocią - stosować w okresie jesienno-zimowym kremy ochronne
  • unikać przegrzewania skóry twarzy
  • unikać długiego stosowania kosmetyków zawierających sterydy
  • uzupełniać niedobory witamin (B2, PP, C)
  • stosować kosmetyki do skóry naczyniowej oraz wrażliwej (obkurczające i wzmacniające naczynia krwionośne), np. preparaty z witaminą K i kwasem laktobionowym.

 

Można stosować środki łagodzące podrażnienia i poparzenia, np. kremy natłuszczające.


Znamiona naczyniowe bywają efektem predyspozycji skóry. Aby ograniczyć występowanie uszkodzeń, wskazane jest:


AddThis Social Bookmark Button

Zobacz także: