Mezoterapia frakcyjna
Zabiegi

o połączenie technologii medycznej i kosmetologicznej.

Mezoterapia frakcyjna jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia,które stymulują naskórek do regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia z jednorazową głowicą wyposażoną w 9 lub 12 sterylnych mikroigieł. Drgania o długiej częstotliwości stymulują warstwy epidermy do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo podczas zabiegu, zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających. Dzięki temu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, a efekty są widoczne od razu. Skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy ulega poprawieniu .Wskazaniem do mezoterapii  frakcyjnej są: zmarszczki mimiczne, blizny potrądzikowe, skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym, jak również cienka i mało elastyczna.

Zabieg mezoterapii frakcyjnej jest zabiegiem mniej bolesnym niż klasycznamezoterapia igłowa jednak okres rekonwalescencji może być dłuższy. W zależności od kondycji skóry, oczekiwań klienta oraz okolicy, na którą stosujemy zabieg, mezoterapię igłową można przeprowadzić w sposób nieintensywny lub intensywny.
Zabieg nieintensywny jest bezbolesny, wiąże się z krótkim okresem powrotu do normalnego życia, jednak przynosi mniejsze efekty.
Zabieg intensywny wiąże się z dłuższą rekonwalescencją, ślady po zabiegu potrafią utrzymywać się kilka dni  jednak są znacznie bardziej widoczne.
ZABIEG TEN MA NA CELu

 

  • intensywną regenerację,
  • odżywienie skóry,
  • silne wygładzenie zmarszczek,
  • głęboką penetrację aktywnych składników,
  • likwidację płytkich zmarszczek,
  • spłycenie głębokich zmarszczek i bruzd,
  • napięcie – lifting,
  • przywrócenie naturalnego , zdrowego kolorytu.
PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża
Alergia
Cukrzyca
Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne
Przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i Aspiryny
Choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
Choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
Skłonność do bliznowacenia
Terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
Występowanie opryszczki w stanie aktywnym
Trądzik różowaty
Okres karmienia piersią

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA
Mezoterapia frakcyjna powinna być przeprowadzana w serii. Starannie dobrana do potrzeb klienta seria zabiegów  gwarantuje uzyskanie oczekiwanych efektów zabiegu. W przypadku niektórych problemów skórnych warto jest łączyć zabieg mezoterapii frakcyjnej z innymi zabiegami (Fotoodmładzanie IPL).
Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów 3-4 zabiegi w odstępach 2-3 tygodniowych.

 

Zobacz także: